Bez kategorii

Moje ostatnio ulubione produkty przy kuracji retinolem

Pięlęgnacja to ważny proces w codziennej rutynie. Odpowiednie dbanie o skórę pozwali zachować jej świeży i zdrowy wygląd na dalsze lata, dlatego warto angażować się stosowanie odpowiednej pielęgnacji. Moja cera jest dosyć kapryśna i ,,dojrzewająca”, często zmagam się z zablokowanymi gruczołami łojowymi, albo przebarwieniami. Jednak przy dobrze dobranych kosmetykach cera wygląda coraz lepiej i jest rozświetlona. Przedstawię przykładowo swoją pielęgnację cery mieszanej.

Oczyszczanie

Oczyszczanie to dla mnie bardzo ważny etap, szczególnie teraz, gdy stosuję kurację retinolem. Moim ulubionym produktem jest Ziaja – oczyszczająca pianka do skóry wrażliwej i zaczerwienionej. Twarz oczyszczam pianką dwa razy ;). Jeśli makijaż jest cięższy, używam oleju Senelle Oczyszczający Olejek do Demakijażu i następnie pianka z Ziaji. Oba produkty są bardzo przyjemne w użytkowaniu, nie podrażniają skóry i świetnie ją oczyszczają. Twarz osuszam ręcznikiem do twarzy, który zmieniam co drugi dzień. Wspomnę, że twarz oczyszczam pianką także rano, aby pozbyć się tłustego filmu. Czasem bywają poranki, że cera nie jest tłusta a wręcz sucha, więc wtedy nie myję twarzy pianką.

Pielęgnacja poranna

Po oczyszczeniu twarzy nakładam Avène Cicalfate+, jest to świetny produkt dla cer, które są po zabiegach kosmetycznych. Moja skóra jest po nim ukojona, przebarwienia zredukowane, a naskórek zmiękczony. Odczekuję ok. 15 minut i nakładam spf Holika Holika.

Pielęgnacja wieczorna

Oczywiście oczyszczanie. Po oczyszczaniu i osuszeniu skóry nakładam BasicLab Esteticus emulsyjne serum z 0,5% retinolem, CBD i 4% witaminą C. Pamiętaj, że zanim zaczniesz stosować retinol, musisz zbudować tolerancję na ten produkt. Retinol przeznaczony jest dla cer borykającymi się z zmianami skórnymi np. trądzik, zmarszczki, przebarwienia. W składzie serum znajdują się również substancje nawilżające i łagodzące, których zastosowanie zmniejsza skutki budowania tolerancji skóry na retinol, kojąc ją, zabezpieczając przed przesuszeniem i redukując zaczerwienienie i łuszczenie. Jeśli czuję, że cera jest podrażniona, zabezpieczam ją 30 minut po nałożeniu retinolu kremem Avène Cicalfate+. Basiclab zaleca stosowanie retinolu w poniższy sposób :

1-2 tydzień – stosowanie co 4. wieczór

3-4 tydzień – stosowanie co 3. wieczór

5-6 tydzień – stosowanie co 2. wieczór

W wieczory bez retinolu stosuję ANTYOKSYDACYJNE SERUM WYRÓWNUJĄCE Z WIT. C 15% ROZŚWIETLENIE I WYCISZENIE oraz wcześniej wspomniane Avène Cicalfate+.


Jestem fanką minimalizmu kosmetycznego i patrząc na efekty używanych przeze mnie kosmetyków, nie czuję potrzeby, aby wdrożyć coś nowego. Aczkolwiek może skuszę się na nowy kosmetyk, gdy skończy się moje ulubione serum z witaminą C. Z przyjemnością dowiem się, jakie są Wasze perełki pielęgnacyjne.

ByNathalie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *